Prúdi dnu svetlo a teplo, ale sklenená plocha je príliš veľká na roletu? Alebo by ste jednoducho chceli elegantné vonkajšie tienidlo? Riešením sú práve žalúzie!

Na vlastné oči sa môžete presvedčiť a vlastnými rukami si môžete chytiť všetky naše tieniace produkty. Teraz vám priblížime žalúzie – elegantné riešenie.

Žalúzie

Žalúzie si viete najjednoduchšie predstaviť ako hliníkové rolety, no líšia sa od nich v mnohých veciach. Umiestnia sa na vonkajšiu stranu okna, lepšiu zadržiavajú teplo, ktorú prúdi zvonku dovnútra. Presne pre toto ich odporúčame ako vonkajšie tienidlá najmä do kancelárii, na väčšie okná obývačiek či sklené plochy na slnečných stranách. (Do spálne však už nie, keďže sa nimi úplné zatemnenie nedá dosiahnuť.) Hliníkové lamely môžu mať tvary písmen „C“, „Z“ alebo „S“ a sú dostupné vo viac ako desiatich základných farbách. Nastavením uhla ich sklonu sa dá korigovať množstvo svetla, ktoré prúdi dnu, vďaka čomu ostane sklenená plocha chladná, a preto je tento produkt jedinečný.

Jediná žalúzia môže pokryť plochu až 4×4 m, no ak vedľa seba umiestnime viacero konštrukcii, môžeme pokryť plochu dlhú až 12 m. Ovládať ich môžeme vnútorným ručným pohonom, no pre ich vznešený vzhľad odporúčame v prvom rade ovládanie pomocou motora. Ten môžeme ovládať pomocou diaľkového ovládania alebo spínačom, ktorý je rozšírený najmä v kancelárskych priestoroch. Motorové prevedenia môžu byť doplnené ešte viacerými funkciami. Aktívna ochrana pred vetrom poskytne ochranu tienidla aj v prípade, ak sa práve nenachádzate doma. Svetelný senzor nastaví tienidlo podľa prenikajúceho svetla. V plnom svetle žalúzie zatiahne, takže vás ochráni pred teplom, kým za zamračeného počasia žalúzie odchýli, aby sa miestnosti dostalo prirodzené denné svetlo. V prípade väčších plôch môže byť chladiace a vykurovacie využívanie energie optimalizované pomocou prístrojov na ovládanie. Ročne môžeme značne ušetriť na energiách – v lete tienením a v zime prepustením slnečných lúčov. Pracovné prostredie sa tak stane príjemnejším, okrem toho sa výrazne znížia náklady na prevádzku.

Vyhľadajte najbližší obchod Jola pre viac informácii! Nečakajte ďalej, oddychujte naplno už toto leto! Ponúkame vám luxus, ktorý si môžete dovoliť.

2020-04-30T10:35:28+00:00