Okná2018-02-06T11:49:17+00:00
drevené okná, plastové okná vlastné formáty

Okrem vnútorných výplní otvorov sa pred 10 rokmi v našej ponuke  objavila aj skupina produktov vonkajších výplní otvorov, okien a balkónových dverí. Dnes zohrávajú významnú rolu v pôsobení našej spoločnosti okná, ktoré sú otvorom na vonkajší svet. Z hľadiska základných materiálov a technológií v zásade distribuujeme dve hlavné produktové série: drevené a plastové výplne otvorov.

Technológia týchto dvoch skupín sa významne odlišuje, predovšetkým v hlavnom technickom obsahu, ako je napríklad kvalita, schopnosť tepelnej izolácie alebo ochrana proti vlámaniu. Obe skupiny predstavujú vysokú kvalitu, keďže aj pri výbere dodávateľov a výrobcov je pre nás najdôležitejším hľadiskom bezchybná kvalita, rovnako ako aj v prípade všetkých našich produktov.

Z hľadiska série našich produktov rozlišujeme stabilné, otváracie, sklápacie, otváracie-sklápacie, v strede roztváracie, zdvíhacie-posuvné a posuvné okná a dvere. Produkty sa vo väčšine prípadov vyrábajú v jedinečných veľkostiach  s krátkou dodacou lehotou. Ani pri týchto produktoch neodporúčame „domáce“ merania zákazníkov. Inštalatéri,  ako aj murári, sú schopní urobiť niekoľko centimetrové zmeny.

V ponuke našich produktov nájdete technicky vhodné rolety, siete proti hmyzu a tiež parapety, ktoré sa najviac hodia k Vašim oknám.

 ponuka drevené okná
plastové okná ponuka

Drevené alebo plastové okná?

Pri navrhovaní a výbere okien je dôležitým hľadiskom kvalita a vzhľad rôznych prvkov a častí. Môžeme sa rozhodnúť pre drevenú alebo plastovú výplň otvorov, ale ani z ďaleka nie je jedno, pre ktorú z nich sa rozhodneme. Čo si mám vybrať: okná s dreveným alebo plastovým rámom?

V tomto porovnaní predstavujú plastové výplne otvorov modernosť a jednoduchosť, zatiaľ čo drevené výplne otvorov predstavujú tradíciu a vyššiu estetiku. Nielen v tomto smere sa od seba tieto dve časti odlišujú. Smerodajné môžu byť pri výbere medzi týmito dvoma možnosťami mnohé ich vlastnosti.

K výhodám plastových výplní otvorov patrí ich jednoduchosť a trvácnosť tzv. nenáročnosť (nevyžadujú si veľa starostlivosti, sú ľahko udržateľné). Je veľmi dôležité, že sú doslova odolné a ťažko horľavé, čo je v prípade vzniku požiaru nezanedbateľný fakt. Je potrebné vyzdvihnúť aj to, že plastové okná sú v porovnaní s drevenými verziami oveľa lacnejšie a významným spôsobom šetria náš rozpočet.

Pri voľbe drevených výplní otvorov zohráva dôležitú úlohu ich klasický príjemnýa prirodzený vzhľad a tiež ich trvácnosť.V našom prípade však musíme spomenúť aj väčšiu starostlivosť. V závislosti od typu a modelu sa môže stať, že bude potrebná dodatočná úprava a aj s postupným plynutím času je dôležité kontrolovať ich stav a na základe toho ich udržiava

Na naše rozhodnutie by malo vplývať hlavne to, okná akého vzhľadu a charakteru chceme mať v našom dome alebo byte. Dôležitým faktorom je tiež naša peňaženka (koľko nám toho dovolí, resp. v akej miere sme pripravený na neustálu údržbu).

Ak zistíme, ktorý z týchto dvoch typov je pre nás ten pravý, musíme sa znova postaviť pred voľbu. Súčasný trh nám ponúka možnosť zaobstarať si produkty mnohých značiek od mnohých výrobcov.

V ponuke plastových okien distribujeme hlavne plastové okná  Gealan a Kömmerlin. Naše drevené okná sa vyrábajú z borovice, môžete si ich od nás objednať  v širokej škále typov a prevedení.

máme otvoriť okno do sveta
Očakávame váš hovor

Ponuka