Pri navrhovaní a výbere okien je dôležitým hľadiskom kvalita a vzhľad rôznych prvkov a častí. Môžeme sa rozhodnúť pre drevenú alebo plastovú výplň otvorov, ale ani z ďaleka nie je jedno, pre ktorú z nich sa rozhodneme – drevené alebo plastové okná?

Čo si mám vybrať: okná s dreveným alebo plastovým rámom?

V tomto porovnaní predstavujú plastové výplne otvorov modernosť a jednoduchosť, zatiaľ čo drevené výplne otvorov predstavujú tradíciu a vyššiu estetiku. Nielen v tomto smere sa od seba tieto dve časti odlišujú: smerodajné môžu byť pri výbere medzi týmito dvoma možnosťami mnohé ich vlastnosti.Drevené alebo plastové okná

K výhodám plastových výplní otvorov patrí ich jednoduchosť a trvalosť, tzv. nenáročnosť (nevyžadujú si veľa starostlivosti, sú ľahko udržateľné). Je veľmi dôležité, že sú doslova odolné a ťažko horľavé, čo je v prípade vzniku požiaru nezanedbateľný fakt. Je potrebné vyzdvihnúť aj to, že plastové okná sú v porovnaní s drevenými verziami oveľa lacnejšie a významným spôsobom šetria náš rozpočet.

Pri voľbe drevených výplní otvorov zohráva dôležitú úlohu ich klasický, prijemný a prirodzený vzhľad a tiež ich trvanlivosť . V našom prípade však musíme spomenúť aj väčšiu starostlivosť: v závislosti od typu a modelu sa môže stať, že bude potrebná dodatočná úprava a aj s postupným plynutím času je dôležité kontrolovať ich stav a na základe toho ich udržiavať.

V podstate musí na naše rozhodnutie vplývať to, okná akého vzhľadu a charakteru chceme mať v našom dome či byte a tiež to, koľko nám toho dovolí naša peňaženka, respektíve v akej miere sme pripravený na neustálu údržbu. Ak už prídeme na to, ktorý z týchto dvoch typov je pre nás ten pravý, musíme sa znova postaviť pred voľbu, keďže súčasný trhu nám ponúka možnosť zaobstarať si produkty mnohých značiek a od mnohých výrobcov.

Pri firemnej skupine distribuujeme hlavne plastové okná  Gealan a Kömmerling a naše drevené okná sa vyrábajú z borovice, môžete si ich od nás objednať  v širokej škále typov a prevedení.

2018-02-13T10:02:28+00:00