Normálne balkónové dvere2018-02-06T09:51:40+00:00

Normálne balkónové dvere – vhodné do panelákov

Pri menšom byte je mimoriadne dôležité, aby v ňom bolo dostatok svetla. Vo všeobecnosti sú ideálnym riešením normálne balkónové dvere, ktoré sú v podstate okná veľkých rozmerov. Ako aj v prípade okien, tak aj pri balkónových dverách máme na výber nespočetné možnosti nielen čo sa týka výberu materiálu, ale aj prevedenia.

V prípade normálnych balkónových dverí hovoríme o jednom puzdre a jednom krídle, ktoré majú na rozdiel od okien viacero pántov. Normálne balkónové dvere môžu byť aj v dvojkrídlovom prevedení. Pokiaľ nám to dovolia rozmery bytu, môžeme ich kombinovať s dvojkrídlovým oknom, čím vytvoríme balkónovú stenu a dosiahneme viac svetla. Tieto dvere môžu byť vyhotovené aj v prevedení vyklápania-otvárania.

Normálne balkónové dvere sa vyrábajú v prevedení prahu v puzdre a s hliníkovým prahom. V prípade dverí s prahom v puzdre sa na miesto prahu umiestni pvc puzdro. Z technického hľadiska sú miesta uzatvárania rovnaké s miestami uzatvárania okien. Prah v puzdre môže mať výšku najviac 70 mm. Pri hliníkovom prahu je osadený prah nižší ako puzdrový, maximálna výška je 20 mm, čo predstavuje komfortnejšie a estetickejšie riešenie.

Normálne balkónové dvere sa môžu otvárať a zatvárať zvnútra pomocou kľučky. Môžu mať prevedenie ložisiek a ucha na potiahnutie. Využijeme najmä vtedy, ak vyjdeme na balkón a dvere chceme za sebou pritiahnuť. Dvere sa však nezatvoria, pod miernym tlakom ich vieme znova otvoriť a vrátiť sa späť do bytu.

Železnú konštrukciu môžeme doplniť nasledovnými extra vybaveniami:

  • ochrana pred prievanom / zabráni zabuchnutiu krídla okna, ktoré je vyklopené
  • vetrací otvor / v prípade, ak je kľučka okna v 45 stupňovom uhle, aj v polootvorenom stave sa vetrá
  • ochrana pred napnutím / ochrana pred násilným vniknutím zvonka
  • obmedzenie nesprávneho používania / zabráni, aby bola kľučka používaná v nesprávnom smere, a tak sa zabráni aj znehodnoteniu

V prípade rodinných domov je častou volˇbou aj vchod do záhrady priamo z domu. V prípade, ak nie je k dispozícii dosť miesta na stene, vhodným riešením sú prechodné balkónové dvere s kľučkou. Tento typ má oproti bežným balkónovým dverám širšie krídlo, takže kľučka môže byť osadená na 2 stranách. Keď opustíme byt, balkónové dvere môžeme bezpečne zatvoriť aj z vonkajšej strany. Aj tieto balkónové dvere sú dostupné v dvojkrídlovom prevedení.

Čo sa týka materiálu, aj normálne balkónové dvere sú dostupné v mnohých variantoch, ktoré viete prisposobit Vášmu vkusu a peňaženke.

Normálne balkónové dvere
Očakávame váš hovor

Ponuka